להזמנות ומידע נוסף: 054-5484779

כל מה שצריך לדעת על עצי הסקה

חייגו עכשיו:

054-5484779

כל מה שצריך לדעת על עצי הסקהכאשר מעוניינים לחמם את הבית באמצעות אח או קמין צריך לבדוק ולוודא לא מעט דברים אשר בזכותם אפשר יהיה להוציא את העניין לפועל וליהנות מחימום נעים בכל ימי החורף הקרים. לאחר שמסיימים עם הפרויקט של בחירת האח או התקנת הקמין – זה הזמן לבחור באילו סוגי עצים לעשות שימוש.

 

כיום ישנם לא מעט סוגים אשר נבדלים זה מזה בתכונות ומאפיינים שונים וחשוב לדעת ולהבין מה הבדלים אלה על מנת להיטיב ולבחור את סוג העץ שייתן את התמורה המלאה ואת החימום המושלם.

 

התכונה החשובה ביותר הקשורה לעצי הסקה היא הערך הקלורי, שממנו נגזר משך זמן הבעירה של כל גזע. ככל שהערך הקלורי יהיה נמוך יותר כך משך זמן הבעירה יהיה ארוך יותר. האש תאחז היטב בגזע ותיווצר כמות קטנה בלבד של עשן – אם בכלל.

 

מאפיין נוסף שחשוב מאד להתייחס אליו הוא אחוז הלחות של העץ. על מנת שגזע העץ יבער ככל היותר ימצה את פוטנציאל הבעירה שלו, חשוב מאד שהוא יישאר יבש ולא יספוג לחות. מכיוון שלכל דבר יש אחוז ספיגת לחות כלשהו – עדיך שיהיה זה אחוז קטן ככל האפשר.

תכונות נוספות של עצי הסקה

מי שמחמם את הבית באמצעות עצי הסקה רוכש בדרך כלל פעם אחת את הגזעים בקנייה מרוכזת בטרם מתחילה עונת החורף. מכאן קל להבין שבמחסן הבית שלו תהיה כמות גדולה מאד של גזעי עצים, מה שעלול לתפוס הרבה מקום, נפח ומשקל.

 

המשקל של העץ חשוב במידה ומעוניינים לאחסן את הגזעים בקומה שאינה קומת הקרקע של הבית וצריך לוודא שאין מדובר במשקל חריג שעלול לפגוע בביטחון הבית והמתגוררים בו.

 

ישנם סוגי עצים שגם לגזעים שלהם יש ארומה עדינה שתתפשט בחלל הבית בעת שהקמין יעבוד והעץ יישרף. בין סוגי עצים אלה ניתן למצוא עצי אקליפטוס, עץ אורן להסקה או עצים של פירות הדר. מי שאינו אוהב את הריחות האלה או לא רוצה שהם ייקחו חלק בחימום – יצטרך לבחור סוג עץ שאין לו ריח.

עוד מחם בבית...
להזמנות ולמידע נוסף השאירו פרטים

Call Now Button