להזמנות ומידע נוסף: 054-5484779

כך תמנעו מטרמיטים להגיע אל עצי ההסקה

חייגו עכשיו:

054-5484779

איך כמו התכרבלות מול האח בליל חורף קר, הקקאו החם עם המרשמלו שמחמם את הידיים, הכרבולית רכה וחמה העוטפת אתכם, האש הבוערת בקמין משרה נמנום ושלווה… אבל, כמאמר הפתגם "מי שטרח בערב שבת, יאכל בשבת" – גם הקמין המחמם לא יחמם, אם לא נכין את עצי ההסקה המתאימים לו מבעוד מועד. וכאן, מתחילה הבעיה להסתבך, מהם עצי הסקה מתאימים? לאיזה סכנות הם חשופים? כיצד ניתן להגן עליהם, ובכלל – כיצד צריך לאחסן עצי הסקה?

כיצד מאחסנים בולי עץ להסקה?

עצי הסקה אידיאליים נחשבים לבולי עץ שאחוז הלחות בהם נע בין 10% ל-20%. אחוזי לחות גבוהים מכך יקשו על הדלקתו של בול העץ ואילו אחוזי לחות נמוכים מכך ייבשו אותו ויקצרו באופן ניכר את זמן בעירתו.

בעונות היבשות רצוי לאחסן עצי הסקה במקום מאוורר, חשופים לרוחות, מתחת לסככה אשר מגנה מפני גשם ישיר, אולם מאפשרת זרימת אוויר, אשר תורמת לייבושם של בולי העץ. יש לאכסן את העץ באופן מוגבה ומנותק מהקרקע (עדיף מעל משטח חצץ מפוזר), על מנת למנוע מעבר לחות מהרקע, וכמובן, למנוע גם פגיעת טרמיטים בעץ.

איך נמנע פגיעת טרמיטים בעץ הסקה?

כאן, הבעיה מתחלקת לשניים:

1. כיצד למנוע התנחלות של טרמיטים בעצי ההסקה?

טרמיטים ניזונים מתאית המצויה בעץ ורוב הסוגים הנפוצים שלהם מגיעים דרך האדמה. לכן: הגביהו את מתקן אחסון עצי ההסקה המאוורר מהקרקע ופזרו שכבת חצץ שעומקה 20 ס"מ מתחת למתקן האחסון ובהיקפו. ניתן לזהות הימצאותם של טרמיטים בעצי ההסקה בשלב הראשון לפי "שבילי" בוץ שהם מותירים עליהם, בשלב החמור יותר, העצים הופכים לחלולים ופריכים למגע.

במקרה של הדבקה, באף אחד מהשלבים, אל תתפתו לרסס חומרי הדברה על עצי ההסקה ולאחר מכן להשתמש בהם, מכיוון שחומרי הדברה אלה עלולים ליצר גזים רעילים בעת שריפתם! במקום זאת, אספו את כל בולי העץ (גם את אלה שאינם נראים לכם נגועים) בשקיות אשפה אטומות, קשרו אותם היטב והשליכו למכולת האשפה/גזם. רססו את מתקן האחסון הריק ואת סביבותיו בחומר ההדברה המתאים והניחו לו להתאוורר כהלכה, בטרם תכניסו בולי עץ חדשים.

2. כיצד למנוע את מעבר הטרמיטים (במידה ועצי ההסקה נגועים בהם) אל הבית, רהיטיו, רצפות העץ שבו וכד'?

ראשית, בעת תכנון מיקום סככת עצי ההסקה, הרחיקו אותה ככל האפשר מהבית. שנית, צרו חיץ מקיף של רצועת חצץ מסביב לבית. שלישית, הכניסו בכל פעם רק כמות קטנה של בולי עץ, אשר תספיק לכם לצרכיכם. נכון, זה מרגיז בכל פעם לצאת מהבית החם כדי להביא סבב נוסף של עצי הסקה, אבל עלול להיות מרגיז הרבה יותר "להדביק" את הבית בטרמיטים או בתולעי עץ, שהתהליך להיפטר מהם הוא ארוך, מסובך וממושך, במיוחד אם תתעקשו לעשותו בעצמכם ולא להיעזר באיש מקצוע מומחה.

עוד מחם בבית...
להזמנות ולמידע נוסף השאירו פרטים

Call Now Button